Na szczecińskiej ziemi
Radio SzczecinRadio Szczecin » Na szczecińskiej ziemi » ARCHIWUM - 2008
Czy susza na Pomorzu Zachodnim ustąpi? Jak wygląda sytuacja mieszkańców po prywatyzacji PGR-ów na Pomorzu Zachodnim oraz co z ubezpieczeniami płodów rolnych? Na te wszystkie pytania odpowie w dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako.
W dzisiejszej audycji: Jak liczyć straty w zbożach, czyli susza na Pomorzu Zachodnim? Kto zapłaci za szkody Łowieckie? Wielkoobszarowe gospodarstwa rolne na Pomorzu Zachodnim - model gospodarstwa. III Forum Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej - Łukęcin 2008 oraz polityka rolna ministra Marka Sawickiego.
Rolnicy obliczają straty, czyli wpływ nadmiernych opadów i suszy na płody rolne na Pomorzu Zachodnim. Model gospodarstwa wielkoobszarowego, ogólnopolskie spotkanie naukowców z właścicielami gospodarstw farmerskich oraz szacunki plonów w województwie i prognozy cen żywności. O tym wszystkim opowie w dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako.
W dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako zajmie się następującymi tematami: PZU nie chce wypłacać odszkodowań za straty powodziowe w gminie Marianowo, rozdane pieniądze z Unii Europejskiej na działalność pozarolniczą, wycena strat po kwietniowej powodzi na Pomorzu Zachodnim, katastrofa suszy oraz ocieplenie klimatu i anomalie pogodowe na Pomorzu Zachodnim.