Na szczecińskiej ziemi
Radio SzczecinRadio Szczecin » Na szczecińskiej ziemi » ARCHIWUM - 2008
ZACHODNIOPOMORSKIE W BAWARII - ŻYWNOŚĆ GENETYCZNIE MODYFIKOWANA A EKOLOGICZNA - GOSPODARSTWA EKOLOGICZNE, BIOGAZOWNIE I WIELKANOC - OCZEKIWANIA ZACHODNIOPOMORSKICH ROLNIKÓW - ROLNIK W EUROPIE
W dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako omówi programy: 'Rolnik w Europie' oraz Europejską Akademię Sołtysa. W programie także podsumowanie pięciu lat w Unii Europejskiej oraz pozycji polskich zbóż na światowych giełdach.
W dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako odpowie na kilka ważnych dla rolników pytań: Jaka będzie przyszłość gospodarstw ekologicznych na Pomorzu Zachodnim, czy plony z wiosennych zasiewów będą zgodne z prognozą oraz jak budować biogazownie? W programie będzie mowa także o agrotechnice w gospodarstwach ekologicznych, giełdzie zbożowej oraz wielkanocnych tradycjach szczecińskiej wsi.
W dzisiejszej audycji Zdzisław Tararako podejmie trudny temat dotyczący żywności genetycznie modyfikowanej, opowie o tradycyjnej, zdrowej a przede wszystkim ekologicznej żywności a także jak co tydzień odwiedzi zachodniopomorskich farmerów. W programie także o współpracy rolnictwa ekologicznego Pomorza Zachodniego z Bawarskimi Związkami Rolniczymi.
Na Targach w Norymberdze prezentowało się ponad 2 tysiące wystawców z 70 krajów świata. Targi odwiedziło blisko 200 tysięcy gości. Polska zaprezentowała w tym roku rekordową ilość ponad 200 produktów. W audycji Zdzisław Tararako opowie m.in. o wizycie zachodniopomorskich rolników w kraju związkowym Bawaria.