Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka
Dlaczego tytuł audycji jest ze znakiem zapytania? Przecież fotografując oczywiście pokazujemy prawdę, prawda? Czy rzeczywiście tak jest? Zapraszamy do wysłuchania naszych rozważań na ten temat... Nie ukrywamy, że inspirowaliśmy się artykułem o podobnym tytule opublikowanym w serwisie Szeroki Kadr. Zachęcamy do zapoznania się z tym tekstem i oczywiście polecamy Państwa uwadze najnowszą Migawkę. Nadawanej o nowej godzinie - w jesiennej ramówce Polskiego Radia Szczecin (szczegółowa na www.radio.szczecin.pl) - w każdą sobotę o godzinie 15.30. A już jutro zapraszamy na kolejny, 33 Plener Fotograficzny Migawki. Szczegóły w Aktualnościach Migawki oraz w tym programie.
Skoro w najbliższą niedzielę 25 września jedziemy na kolejny, 33 Plener Fotograficzny Migawki, który chcemy poświęcić przede wszystkim krajobrazom, postanowiliśmy zaprosić do audycji fotografika, którego fotografie mogłyby zainspirować Państwa przed naszym fotograficznym spotkaniem. Zapraszamy więc do wysłuchania rozmowy z Marcinem Sachą, twórcą wielokrotnie nagradzanym i przez długi czas specjalizującym się właśnie w krajobrazach. Teraz, co widać na jego stronie internetowej m.sacha.comitto.eu poszukuje także innych tematów, dlaczego, między innymi o tym rozmawiamy z naszym Gościem.

Oczywiście serdecznie zapraszamy na nasz Plener - szczegóły w Aktualnościach Migawki poniżej - i przepraszamy za opóźnienie w publikacji audycji na stronie internetowej...
Piąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2011 już za nami, wygrała krakowska formacja SoundQ. Chociaż, patrząc na zdjęcia, które trafiły do naszej redakcji po tej imprezie, w kategorii "najbardziej fotogeniczny zespół" bezapelacyjnie zwyciężył zespół Rust. Po raz kolejny zaprosiliśmy Państwa na nasz Festiwal i czytając maile jakie do nas nadeszły po Gramy 2011, bardzo się tam wszystkim spodobało. Cieszy nas to ogromnie, szczególnie, że w naszej Galerii Migawki można oglądać naprawdę interesujące kadry, które udało się ustrzelić w szczecińskim Teatrze Letnim. Zapraszamy do oglądania i słuchania audycji, tradycyjnie tydzień po plenerze omawiamy wybrane prace.
Ta audycja była wyjątkowa z kilku względów. Po pierwsze, na żywo, ze szczecińskiego Teatru Letniego obserwowaliśmy przygotowania do rozpoczęcia wielkiego finału Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2011. A działo się to na kilka godzin przed rozpoczęciem naszego kolejnego, 32 Pleneru Fotograficznego Migawki - zważywszy na to, że po raz kolejny zaprosiliśmy Państwa na Gramy, nasza obecność w Amfiteatrze zapowiadała niezwykłe fotograficzne wrażenia. Po drugie, udało nam się zaprosić do Migawki... uczestników naszych plenerów. Znamy się od dawna, tym bardziej ucieszyliśmy się, że oto zebrała się grupa, która chce wspólnie uprawiać swoje hobby, fotografię. Grupa Foto Prawobrzeże - można ich znaleźć w internecie na stronie grupafotoprawobrzeze.eu, oraz w naszej audycji. Jak działają, dlaczego fotografują, między innymi o tym rozmawiamy w tym programie.