Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka
Marzenie fotografa: mały aparat, najlepiej o wymiarach kompaktu, z wielką matrycą jakości najlepszych lustrzanek i do tego jasny obiektyw o ogromnym zakresie ogniskowych i znakomitymi osiągami w całym swoim zakresie. Wizja jak na razie nieosiągalna, aczkolwiek producenci sprzętu robią wiele, aby nas przekonać, że oto już, właśnie teraz, dzięki ich nowemu produktowi dokonała się długo oczekiwana rewolucja. Rzeczywistość naturalnie weryfikuje te buńczuczne zapowiedzi, ale z drugiej strony technologiczny wyścig daje nam, amatorom fotografii, możliwość wybierania spośród wielu ciekawych konstrukcji. Ciekawych, ale i kontrowersyjnych, takich jak chociażby tak zwane "spacer zoomy".
Tego fotografika z Dębna nie trzeba już przedstawiać. W jednej z poprzednich audycji już z nim rozmawialiśmy - co prawda przez telefon - zapraszaliśmy też na jego stronę internetową: www.pawelchara.pl. Migawka stała się także jednym z patronów (i znaleźliśmy się naprawdę w szacownym gronie) jego najnowszej fotograficznej wyprawy "Mandżuria 2010". Co prawda nie udało nam się do Pawła dodzwonić kiedy był na miejscu, skoro jednak wrócił, nie mogliśmy nie zaprosić go do radiowego studia i wypytać - nie tylko o wrażenia z ostatniej podróży, ale także i o jego fotograficzną pasję.
To już kolejna wizyta Migawki na wernisażu wystawy najpiękniejszych zdjęć przyrodniczych. Zawsze z przyjemnością oglądamy wyniki pracy jury konkursu, także w tym roku nie zabrakło fantastycznych ujęć. A wydawało by się, że temat jest już tak "ograny", że ta przyroda jest sfotografowana na tyle różnych sposobów, że trudno czymś zauroczyć. Naturalnie twórcom zdjęć udało się po raz kolejny zaczarować widzów swoją pracą. Na pewno można powiedzieć, że takie kadry inspirują do ćwiczenia swojego warsztatu, wszak okazuje się - co nie jest zaskoczeniem - że na świecie jest wielu wspaniałych fotografików, których można podziwiać, ale i starać się "dogonić".
Odbicia w szybach, detale, szerokie ujęcia, portrety - na ostatnim, 26 Plenerze Migawki zaprezentowali Państwo całą gamę fotograficznych tematów. Zgodnie z oczekiwaniami autorów audycji, możliwość robienia zdjęć w Zajezdni Tramwajowej Pogodno dała Państwu mnóstwo frajdy. Bardzo się z tego cieszymy, po raz kolejny słuchacze Migawki potrafili zaskoczyć niebanalnymi kadrami, co powoduje zresztą, że Galerię 26 Pleneru Migawki ogląda się z dużym zainteresowaniem. I znowu możemy z przyjemnością powiedzieć, że to jedna z najlepszych ekspozycji, jakie prezentujemy na naszej stronie. Jesteśmy też przekonani, że nieraz jeszcze będziemy mieli okazję to powiedzieć. Dziękujemy spółce Tramwaje Szczecińskie za udostępnienie Zajezdni i Sigma ProCentrum Szczecin za bezpłatne wypożyczenie obiektywów.