Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Analitycy twierdzą jednak, że ceny ropy naftowej mogą obecnie znajdować się na początku trwałego wzrostu. źródło: https://pixabay.com/pl/544949/geralt/CC0 - domena publiczna
Analitycy twierdzą jednak, że ceny ropy naftowej mogą obecnie znajdować się na początku trwałego wzrostu. źródło: https://pixabay.com/pl/544949/geralt/CC0 - domena publiczna
Światowe ceny ropy wzrosły o 4 procent w związku z obawami, że bezprecedensowy weekendowy atak Hamasu na Izrael może przerodzić się w regionalny konflikt, w który wciągną się kraje produkujące ropę.
W ostatnich tygodniach światowe rynki energii przeżywały prawdziwy rollercoaster. Po miesiącach wzrostów cen - napędzanych głównie cięciami produkcji w Arabii Saudyjskiej i Rosji - Wall Street odnotowała najostrzejszy tygodniowy spadek od marca ponieważ inwestorzy spodziewali się spadku popytu.

Analitycy twierdzą jednak, że ceny ropy naftowej mogą obecnie znajdować się na początku trwałego wzrostu.

Największym ryzykiem dla cen ropy naftowej jest rozwój napięć między Izraelem a jego największym wrogiem - Iranem. Izrael od dawna oskarża Iran o angażowanie się w wojnę zastępczą poprzez wspieranie grup - w tym Hamasu - które przeprowadziły ataki na jego wybrzeża.

Zastępca doradcy USA do spraw spraw bezpieczeństwa narodowego, Jon Finer powtórzył w poniedziałek, że chociaż Waszyngton uważa, że Iran był ''ogólnie współwinny" ataków Hamasu na Izrael, ponieważ w przeszłości zapewniał broń, szkolenia i inne wsparcie, to Waszyngton obecnie nie ma bezpośrednich informacji, które łączą Teheran z tym bezprecedensowym atakiem.

W poniedziałek misja Iranu przy ONZ zaprzeczyła udziałowi w weekendowych atakach.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty