Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

PLL LOT łączy Polskę z Europą Środkowo-Wschodnią, jak również Ameryką i Azją. źródło: https://twitter.com/LOTPLAirlines
PLL LOT łączy Polskę z Europą Środkowo-Wschodnią, jak również Ameryką i Azją. źródło: https://twitter.com/LOTPLAirlines
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w 2022 roku spółka wypracowała ponad 100 milionów złotych zysku netto. Narodowy przewoźnik zawdzięcza to 8 milionom przewiezionych pasażerów i przychodom przekraczającym 8 miliardów złotych.
W minionym roku narodowy przewoźnik uruchomił szereg nowych kierunków. Pasażerowie mogli po raz pierwszy polecieć z Warszawy bezpośrednio do Mumbaju, Kairu oraz Baku. Do stałego rozkładu siatki po długiej przerwie powrócił także Pekin. PLL LOT łączy Polskę z Europą Środkowo-Wschodnią, jak również Ameryką i Azją.

W sezonie letnim samoloty PLL LOT wykonywały blisko 50 rejsów do USA tygodniowo. Przewoźnik wskazuje, że dobre wyniki osiągnęły także połączenia z Tel Awiwem oraz Stambułem. LOT zamknął 2022 rok liczbą 167 połączeń - to loty regularne, jak i czartery.

Przedstawiciele linii wskazują, że zysk udało się wypracować mimo że LOT stał się jedną z linii lotniczych najbardziej dotkniętych przez wojnę na Ukrainie. Na skutek działań wojennych anulacji uległo 11 połączeń obsługiwanych przez LOT.

W związku z koniecznością omijania strefy dotkniętej konfliktem, rejsy długodystansowe w kierunku Azji, w zależności od trasy, wydłużyły się nawet o ponad 2 godziny. W przypadku niektórych lotów na krótkim dystansie pasażerowie podróżują aktualnie średnio od 10 do 30 minut dłużej.

Spółka odbudowuje się też po okresie ograniczeń i zawieszenia działalności operacyjnej na skutek pandemii COVID-19, która doprowadziła do największego kryzysu w całej historii lotnictwa cywilnego.

Ostateczne wyniki PLL LOT zostaną podane po zakończeniu badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, co nastąpi w drugim kwartale tego roku.
Relacja Aleksandra Pszoniaka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty