Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Miliony mieszkańców Stanów Zjednoczonych planują zrobić zakupy podczas dzisiejszego Czarnego Piątku. Amerykanie korzystają ze zniżek zarówno tradycyjnie w sklepach jak i w internecie.
Black Friday jest początkiem świątecznego sezonu robienia zakupów, który kończy się z końcem roku. Narodowa Federacja Sprzedaży Detalicznej prognozuje, że w tym czasie Amerykanie wydadzą 900 miliardów dolarów, o 6 procent więcej niż przed rokiem. Najchętniej nabywana jest teraz elektronika, sprzęt fitness oraz odzież.

Tym razem podczas całego Czarnego Piątku duże zakupy ma zrobić 66 procent społeczeństwa, czyli dwa procent więcej niż przed rokiem. Apetyt na wydatki świąteczne pojawia się nawet wtedy, gdy inflacja podniosła ceny wielu produktów. Sondaż Gallupa wykazał, że Amerykanie spodziewają się wydać w tym roku średnio 930 dolarów na prezenty świąteczne, nieco więcej niż w zeszłym roku.

Co ciekawe 1 na 3 Amerykanów w dalszym ciągu spłaca dług zaciągnięty na kartach kredytowych na zakupy świąteczne w poprzednich latach. Przewiduje się, że Amerykanie wydadzą 37 miliardów dolarów online od Święta Dziękczynienia do Cyber Poniedziałku. To stanowi około 16 procent całego sezonu świątecznego. Tutejsze media zwracają tez uwagę na to, aby nie dać się oszukać. Handlowcy mogą się starać wykorzystywać nasza naiwność i sprzedawać część towarów po wyższych cenach niż zazwyczaj.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty