Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński powiedział, że trzeba pomóc finansowo przedsiębiorcom prowadzącym działalność w okolicach Odry.
W ostatnich dniach w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze strażacy wyłowili około stu ton śniętych ryb. Poseł Smoliński podkreślił, że przedsiębiorcy i rolnicy ponoszą duże straty.

- Uważam, że takie rozwiązanie byłoby słuszne, bo rzeczywiście to jest klęska, która dotknęła (...) wielu przedsiębiorców i (...) rolników. Dostęp do wody dla wielu zwierząt był rzeczą codzienną, a nagle tego dostępu nie ma, więc trzeba tę wodę dowozić. To są koszty - to nie ulega wątpliwości - zaznaczył Smoliński.

Poseł dodał, że wysokość wsparcia finansowego w przypadku wprowadzenia takiego rozwiązania powinna zależeć od informacji o wielkości strat, przekazywanej za pośrednictwem organizacji przedsiębiorców bądź izb rolniczych.

W piątek przed południem wiceminister Olga Semeniuk spotka w Ministerstwie Rozwoju i Technologii się z przedsiębiorcami działającymi przy Odrze. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Finansów oraz Polskiego Funduszu Rozwoju. Tematem spotkania będzie obecna sytuacja przedsiębiorców. Jak podał resort rozwoju, ministerstwu zależy na wspólnym wypracowaniu rozwiązań dla firm dotkniętych zanieczyszczeniem Odry.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty