Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Polska utrzymuje miejsce w czołówce, jeśli chodzi o niskie bezrobocie w Unii Europejskiej. Od ubiegłego roku nasz kraj nie spada z podium.
Z danych opublikowanych przez unijny urząd statystyczny Eurostat wynika, że w czerwcu pracy nie miało 3,6 procent naszych rodaków.

Takie same wyniki uzyskała Malta, a lepsze odnotowały tylko Czechy - z bezrobociem na poziomie 2,8 procent oraz Holandia - 3,3 procent.

W Polsce sytuacja od roku zmieniła się nieznacznie. Według danych Eurostatu z czerwca 2020 roku, bez pracy było 3,3 procent naszych rodaków. Po roku ten wskaźnik wzrósł zaledwie o 0,3 punktu procentowego. Należy jednak pamiętać, że dane Eurostatu różnią się od tych, które podaje Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS-u stopa bezrobocia w czerwcu w naszym kraju wyniosła 5,9 procent. W Unii Europejskiej najgorsza sytuacja na rynku pracy jest w Grecji i Hiszpanii, gdzie bezrobocie przekroczyło 15 procent. W całej Wspólnocie w czerwcu wyniosło ono 7,1 procent, co oznacza, że bez pracy było niecałe 15 milionów osób.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty