Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. twitter.com/pisorgpl
Fot. twitter.com/pisorgpl
Wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Rypina, że na Polskim Ładzie skorzysta pół miliona polskich firm.
Przypomniał o istniejącym wsparciu dla większych podmiotów i zapowiedział jego poszerzenie. Jarosław Kaczyński powiedział, że korzyści z Polskiego Ładu odczują z pewnością mikroprzedsiębiorstwa. Zapowiedział też rozszerzenie katalogu ulg dla przedsiębiorców.

Wicepremier Kaczyński zapowiedział też ulgi związane z zatrudnianiem pracowników naukowych przy projektach mających na celu wytworzenie innowacji, dla podmiotów, które chcą wejść na giełdę, oraz ulgi konsolidacyjne dla holdingów oraz wzmacniające je.

Jarosław Kaczyński powiedział, że będzie również ulga za sprowadzenie do Polski polskiego biznesu prowadzonego za granicą oraz - jak ujął - "coś w rodzaju amnestii dla tych, którzy optymalizowali podatki gdzieś za granicą, a dziś chcieliby wrócić i być czyści". Dodał, że "będą je musieli zapłacić, ale będą czyści".

"Wsparcie [dla przedsiębiorstw] będzie bardzo, bardzo wielkie" - zapowiedział wicepremier.

Podkreślił, że takie metody stosowano w tzw. tygrysach azjatyckich i niektórych krajach europejskich i przyniosło to bardzo dobre rezultaty. "Chcemy to także zrobić i w Polsce" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty