Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Jest zielone światło dla połączenia Orlenu z Lotosem. Orlen ma także przejąć PGNiG. O planach tworzenia multikoncernu energetycznego rozmawiali goście "Radia Szczecin na Wieczór".
- To dobry kierunek i warunki ku fuzji są sprzyjające - ocenił Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, wydawca portalu biznesalert.pl. - Jest wola polityczna do procesu, który dłuższy czas był planowany. Był też planowany za pierwszego rządu PiS-u. Ten temat nie jest nowy. Druga rzecz jest taka, że mamy bardzo mocny impuls, jeśli chodzi o politykę energetyczno-klimatyczną i nawet dokoptowanie do tej paczki PGNiG-u powoduje, że mamy koncern, który odpowiada na większość problemów, które polska energetyka, sektor paliwowy przez następne lata będą miały do rozwiązania.

- Taki multikoncern energetyczny to dobre rozwiązanie - dodał Jakub Wiech, prawnik, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com. - Będzie zespalał możliwości działania w sektorze energetyki odnawialnej i energetyki zawodowej i w wielu innych kwestiach. Na pewno nada temu dynamiki i na pewno usprawni kompleksowość działań a taka kompleksowość jest nam bardzo potrzebna.

Multikoncern energetyczny ma prowadzić ekspansję na nowych europejskich rynkach i konkurować z największymi firmami w Europie.
- To dobry kierunek i warunki ku fuzji są sprzyjające - ocenił Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, wydawca portalu biznesalert.pl.
- Taki multikoncern energetyczny to dobre rozwiązanie - dodał Jakub Wiech, prawnik, zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty