Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Lufthansa. Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Lufthansa. Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Jak poinformował we Frankfurcie nad Menem zarząd koncernu Deutsche Lufthansa, w ramach przyjętego programu restrukturyzacyjnego firma zamierza zwolnić do 1000 pracowników z administracji i z kierowniczych stanowisk. Także co piąty menadżer zatrudniony obecnie w Lufthansie straci pracę.
Niemiecki narodowy przewoźnik - Lufthansa w związku z "koronakryzysem", pomimo wielomiliardowej pomocy publicznej jest zmuszony zwolnić w sumie ponad 22 tysiące pełnoetatowych pracowników, z czego 11 tysięcy w Niemczech. Obecnie trwają rozmowy przedstawicieli Lufthansy ze związkami zawodowymi, które sprzeciwiają się masowym zwolnieniom. Władze koncernu oświadczyły, że jego kondycja jest zła i redukcje kosztów są nieuniknione. Dlatego do 2023 roku Lufthansa zakupi jedynie 80 nowych samolotów i zmniejszy o połowę liczbę własnych inwestycji.

Lufthansa zatrudnia 138 tysięcy pracowników na całym świecie. Akcjonariusze Lufthansy na walnym zgromadzeniu zgodzili się na przyjęcie dziewięciomiliardowej pomocy dla koncernu w zamian za oddanie państwu dwudziestoprocentowego pakietu akcji.
Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty