Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Nowogard. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nowogard. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Radni gminy Nowogard chcą umorzyć podatek od nieruchomości dla firm, które są w trudnej sytuacji w związku z epidemią koronawirusa.
Pod koniec maja pod obrady Rady Miasta ma trafić projekt uchwały w tej sprawie - mówi Jowita Pawlak z klubu radnych Nowa, wiceprzewodnicząca Rady.

- Żeby z tego skorzystać, osoba musi wypełnić taką informację o prowadzonej działalności gospodarczej oraz płynności finansowej. Czyli obliczyć taki szybki wskaźnik płynności, bo tak się on nazywa. Jest podany wzór i myślę, że dla księgowych, które prowadzą księgowość, nie jest to problemem - mówi Pawlak.

Jak dodaje, wiele firm w Nowogardzie i okolicy zawiesiło działalność.

- W gminie Nowogard sporo firm musiało zamknąć swoje działalności. W większości dotyczy to gastronomii, ale też klubów fitness, także drobne usługi, jak fryzjerzy, kosmetyczki. Te branże ucierpiały najbardziej - mówi Jowita Pawlak.

Uchwała o umorzeniu podatku od nieruchomości dla firm, które poniosły straty w związku z epidemią, to wspólny projekt Klubu Radnych Nowa oraz Prawa i Sprawiedliwości.
od koniec maja pod obrady Rady Miasta ma trafić projekt uchwały w tej sprawie - mówi Jowita Pawlak z klubu radnych Nowa, wiceprzewodnicząca Rady.
Jak dodaje, wiele firm w Nowogardzie i okolicy zawiesiło działalność.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty