Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL
Fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL
Gastronomia, turystyka, usługi - to branże najbardziej dotknięte ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.
- Tylko w tym miesiącu w rejestrach urzędów pracy przybyło 30 tysięcy bezrobotnych - podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. - To jednak dopiero początek, gdyż w kolejnych miesiącach bezrobotnych będzie przybywać i najważniejsza jest jak najszybsza ich aktywizacja.

Minister zaznaczyła, że oprócz istniejących już form tej aktywizacji rząd przygotowuje nowe i powie o nich w przyszłym tygodniu. - Najważniejsze, by osoby tracące pracę nie pozostawały w bezrobociu, tylko szybko przechodziły do innych branż, które przy odmrażaniu gospodarki będą potrzebowały rąk do pracy - podkreśliła minister Marlena Maląg.

Trwają też prace nad zmianą wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Obecnie zasiłek przy stażu pracy od 5 do 20 lat wynosi 861 złotych przez pierwsze trzy miesiące prawa do zasiłku, a przez kolejne 676 złotych.
- Tylko w tym miesiącu w rejestrach urzędów pracy przybyło 30 tysięcy bezrobotnych - podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty