Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Członek Rady Polityki Pieniężnej Grażyna Ancyparowicz powiedziała, że przyszłe decyzje, dotyczące ewentualnego obniżenia stóp procentowych, będą zależały, między innymi od płynności w sektorze bankowym.
We wtorek Rada obniżyła główną stopę procentową z 1,5 procent do 1 procenta i podjęła decyzje poprawiające sytuację finansową banków komercyjnych.

Grażyna Ancyparowicz powiedziała w Polskim Radiu 24, że celem obniżki było wsparcie osób i firm spłacających kredyty. Wskazała, że wiele branż już teraz boryka się z problemami, a "to na pewno nie jest koniec".

Grażyna Ancyparowicz była też pytana o osłabienie złotego, które pogorszyło sytuację osób spłacających kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. Podkreśliła, że kurs złotego jest płynny i osłabienie polskiej waluty jest tymczasowe.

Członek Rady Polityki Pieniężnej dodała, że jej optymistyczna prognoza wzrostu gospodarczego dla Polski na ten rok to 1,5 do 2 procent. Powiedziała też, że prawdopodobnie rząd będzie musiał znowelizować tegoroczny budżet.
Grażyna Ancyparowicz powiedziała w Polskim Radiu 24, że celem obniżki było wsparcie osób i firm spłacających kredyty.
Ancyparowicz podkreśliła, że kurs złotego jest płynny i osłabienie polskiej waluty jest tymczasowe.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty