Na szczecińskiej ziemi
Radio SzczecinRadio Szczecin » Na szczecińskiej ziemi » ARCHIWUM - 2007
Żniwa na Pomorzu Zachodnim - już zakończenie zbiorów. Gdzie sprzedać zboże? Mąka ekologiczna z małych młynów - Młyn w babinie. Czy zachodniopomorscy rolnicy otrzymają odszkodowania za podtopione łąki? Rolnicza prognoza pogody na nadchodzący tydzień.
Czy po trzech latach w Unii Europejskiej Polska wieś staje się skansenem - rozmowa z prof. Grzegorzem Spychalskim, ekspertem ds. Gospodarki Żywnościowej. Dlaczego drożeje zboże i mąka? Jaka będzie przyszłość polskich rybaków na Bałtyku po restrykcjach Unijnych? Na te pytania odpowie Zdzisława Tararako w audycji 'Na szczecińskiej zmieni'.
Na południu województwa rolnicy kończą żniwa. Zawiódł rzepak lecz będzie lepiej z plonami pszenicy. Rolnicy nie sprzedają zbóż - czekają na wyższe ceny. Czy się doczekają? Na te pytania odpowiedzą eksperci od rynku rolnego w audycji 'Na Szczecińskiej Ziemi'.
Trudne żniwa 2007. Czy wystarczy zboża na chlebowe mąki? Unia pomaga w ochronie środowiska. Zalesianie gruntów rolnych na nowych zasadach. Kto może skorzystać z premii zalesieniowych? Rybactwo jeziorowe. Kto wygra: rybacy, czy kłusownicy? Żniwna prognoza dla rolników.