Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
Słowacja. Fot. www.pixabay.com (domena publiczna)
Premier Słowacji Robert Fico potwierdził, że Słowacja jest gotowa udzielać Ukrainie pomocy humanitarnej i cywilnej. Na ten temat rozmawiał przez telefon szefem ukraińskiego rządu Denysem Szmyhalem. Osobiście politycy mają się spotkać na początku przyszłego roku.
Robert Fico poinformował, że w rozmowie z Denysem Szmyhalem wykluczył przekazywanie Ukrainie uzbrojenia z zasobów słowackiej armii. Podkreślił, że władze w Bratysławie nie wierzą w wojskowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie. Zaznaczając, że interesy narodowe Słowacji są czasem sprzeczne z interesami Kijowa, szef rządu potwierdził, że Bratysława utrzyma zakaz importu produktów rolnych z Ukrainy. Dodał, że w innym razie władze występowałyby przeciwko słowackim rolnikom. Robert Fico zapewnił o gotowości pomocy w rozminowywaniu terenów na Ukrainie oraz możliwości współpracy z Kijowem w dziedzinie energetyki. Potwierdził, że Bratysława popiera integrację europejską Ukrainy i Mołdawii, ale równolegle z państwami Bałkanów Zachodnich.

Zapytany ostatnio przez słowacką telewizję o to, czy rozważa wizytę na Ukrainie, Robert Fico odpowiedział, że nie ma czasu na puste gesty. Po rozmowie z premierem Ukrainy poinformował, że spotka się z Denysem Szmyhalem na granicy obu państw.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty