Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / edu_castro27 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / edu_castro27 (CC0 domena publiczna)
Negocjacje między Izraelem a Hamasem są kontynuowane mimo wznowienia walk w Strefie Gazy - poinformował katarski resort dyplomacji. Katar jest głównym mediatorem w rozmowach o przedłużeniu zawieszenia broni i uwolnieniu zakładników, uprowadzonych przez Hamas 7 października.
Obowiązujący przez tydzień rozejm wygasł rano, a armia izraelska wznowiła intensywny ostrzał Strefy Gazy. Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia, już w pierwszych godzinach po wygaśnięciu rozejmu, w atakach izraelskich zginęło 32 Palestyńczyków, a dziesiątki zostało rannych.

Ekstremiści ze zbrojnego skrzydła ugrupowania Islamski Dżihad wydali oświadczenie, w którym przyznali się do ostrzelania dziś izraelskich miast i wiosek. Nie wiadomo, czy ostrzałów dokonano jeszcze w trakcie obowiązującego zawieszenia broni, czy po jego wygaśnięciu. Według członków Islamskiego Dżihadu, ataki to odpowiedź na izraelskie "zbrodnie przeciwko ich ludziom".

Wcześniej Izrael oskarżył Hamas o pogwałcenie warunków zawieszenia broni i ostrzeliwanie izraelskich osiedli. Izraelskie źródła wojskowe informowały o zestrzeleniu rakiety, odpalonej z terytorium Strefy Gazy.

W ciągu 7-dniowego rozejmu, który wygasł rano, Hamas uwolnił 100 zakładników ze Strefy Gazy uprowadzonych 7 października z Izraela, a strona izraelska wypuściła na wolność 210 Palestyńczyków przetrzymywanych w izraelskich więzieniach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty