Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Stadion Narodowy w Warszawie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Stadion Narodowy w Warszawie. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało czterech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, powiązanej ze środowiskiem warszawskim pseudokibiców.
Funkcjonariusze zlikwidowali również szlak przemytu narkotyków z Hiszpanii i zabezpieczyli ponad 45,5 kilograma marihuany o czarnorynkowej wartości przeszło 2 milionów 300 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci z CBŚP dotarli do informacji, że z Hiszpanii do Warszawy nadawane są przesyłki z narkotykami. Osoby organizujące proceder próbowały ukrywać prawdziwą tożsamość nadawców i odbiorców. Funkcjonariusze ustalili dwa mieszkania w stolicy służące jako magazyn przestępców.

Podczas zaplanowanej akcji CBŚP zatrzymało czterech mężczyzn, z których dwóch jest powiązanych z warszawskich środowiskiem pseudokibiców. W wyniku przeszukania lokali policjanci znaleźli paczki z narkotykami, a także gotówkę i biżuterię o wartości około 130 tysięcy złotych oraz sprzęt elektroniczny.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zatrzymanym zarzuty działu w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 15. Trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

CBŚP informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy, a okoliczności działania grupy przestępczej są wyjaśniane przez policjantów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty