Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Kolejny dzień pierwszego posiedzenia Sejmu. Posłowie przeprowadzą między innymi pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Dotyczy on podwyższenia wskaźnika, na podstawie którego oblicza się najniższe wynagrodzenia dla poszczególnych zawodów medycznych.

Sejm wysłucha też informacji rządu na temat protestu przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej, który trwa od 22 dni. Domagają się oni między innymi wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz rzeczy. Wyłączona z tego ma być pomoc humanitarna i zaopatrzenie dla wojsk ukraińskich.

Protestujący domagają się również zawieszenia licencji dla firm transportowych, które powstały po wybuchy wojny na Ukrainie oraz przeprowadzenia ich kontroli.

Odbędzie się też drugie czytanie obywatelskiego projektu ustawy o refundacji metody in vitro.

O godz. 11 rozpocznie się 2. posiedzenie Senatu. Izba wyższa ma między innymi zmienić swój Regulamin. Nowelizacja wprowadza zmiany w kształcie i zakresie działania stałych komisji senackich. Porządkuje też przepisy dotyczące udzielania przez Marszałka głosu poza kolejnością mówców.

Izba wyższa ma też wybrać przewodniczących komisji senackich oraz powołać dwóch senatorów do Krajowej Rady Sądownictwa. Niewykluczone też, że Senat zajmie się też ustawą dotyczącą przeniesienia niedzieli handlowej z Wigilii na 10 grudnia oraz wyrazi zgodę na powołanie Moniki Horny-Cieślak na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty