Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/MKiS_GOV_PL
Fot. twitter.com/MKiS_GOV_PL
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała, że Odra jest najlepiej przebadaną rzeką w Europie.
Szefowa resortu klimatu i środowiska spotkała się w Słubicach w województwie lubuskim ze swoją niemiecką odpowiedniczką Steffią Lemke, by omówić sytuację na rzece oraz polsko-niemiecką współpracę w tym obszarze. Anna Moskwa podkreśliła podczas wspólnej konferencji prasowej, że na Odrze zainstalowano stały monitoring online i zwiększono liczbę punktów pomiarów manualnych, a także wdrożono zalecenia naukowców.

- Ostatni czas to czas wymiany informacji między stroną polską i niemiecką m.in. w formie warsztatów eksperckich. Korzystaliśmy z ekspertów w państwach, gdzie jest alga i dochodziło do wyrzutu toksyn. Przede wszystkim z ekspertów amerykańskich i brytyjskich. W wyniku tej współpracy, przeprowadziliśmy szereg działań prewencyjnych i eksperymentalnych takich, które mogłyby zmniejszyć czy wyeliminować algę, albo zatrzymać, zablokować wyrzut toksyn - powiedziała Anna Moskwa.

Rok temu z Odry wyłowiono wiele ton śniętych ryb. Ich śmierć spowodował masowy zakwit toksycznych złotych alg. Do katastrofy przyczyniły się susza, wysoka temperatura, niskie stany wód, a także zrzuty przemysłowe prowadzące do zasolenia wody i wystąpienia biogenów.
Anna Moskwa podkreśliła podczas wspólnej konferencji prasowej, że na Odrze zainstalowano stały monitoring online i zwiększono liczbę punktów pomiarów manualnych, a także wdrożono zalecenia naukowców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty