Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mat. CBŚP
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic wspólnie z dolnośląskim pionem Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej we Wrocławiu rozbili gang i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów.
Śledczy z Katowic ustalili, że nielegalna produkcja papierosów odbywa się na terenie województwa dolnośląskiego. Gdy informacje się potwierdziły, policjanci weszli do hali produkcyjnej, gdzie zabezpieczyli nie tylko urządzenia służące do produkcji i pakowania papierosów, niezbędne komponenty, ale także 2,5 tony tytoniu oraz ponad 15 milionów papierosów. Zabezpieczono również telefony komórkowe, krótkofalówki, zagłuszarki sygnału GPS oraz urządzenia służące do wykrywania lokalizatorów GPS.

Jak ocenili biegli, w fabryce mogło być wyprodukowanych co najmniej 120 milionów sztuk papierosów, a stratySkarbu Państwa mogły wynieść łącznie ponad 145 milionów złotych.

Podczas akcji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku od 35 do 48 lat. Grozić im może do 10 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze, równowartości około miliona złotych w różnej walucie, trzy luksusowe samochody warte dwa miliony złotych oraz zegarki i biżuterię wartą ponad 100 tysięcy złotych.
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty