Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/photo-2102488 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2102488 (domena publiczna)
Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o zabójstwo 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie. Chodzi o 23-letniego Sebastiana W. i 24-letniego Dawida M, wobec którego trwa procedura ekstradycyjna.
Rzecznik Komendy Stołecznej policji Sylwester Marczak powiedział, że ostatnie zatrzymania to efekt wielotygodniowej pracy policjantów.

- Przez ostatnie tygodnie, dzień i noc, policjanci siedzieli w trudno dostępnych miejscach. Teraz czekamy na postawienie przez prokuraturę aktów oskarżenia podejrzanym - zaznaczył rzecznik.

Dawid M. został zatrzymany w marcu. Policja nie zdradza miejsca jego pobytu ze względu na czynności związane z ekstradycją. Do zatrzymania Sebastiana W. doszło z kolei we wtorek wieczorem w Warszawie.

Sylwester Marczak dodał, że to nie koniec działań policji w związku z zabójstwem na Nowym Świecie.

- Jeszcze dużo pracy przed nami, która przełoży się na przebieg procesu - podkreślił.

W sumie w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie zatrzymano trzy osoby. W styczniu stołeczni policjanci ustalili miejsce pobytu i zatrzymali Łukasza G. Został on tymczasowo aresztowany.

Do zabójstwa 29-latka doszło w maju zeszłego roku. Do jednego ze sklepów na Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty