Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 6 czerwca 2016. źródło: wikipedia.org/wiki/Lednica_2000XX.
Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 6 czerwca 2016. źródło: wikipedia.org/wiki/Lednica_2000XX.
W sobotę po raz 27. młodzież z całej Polski weźmie udział w spotkaniu na Polach Lednickich przy Bramie Rybie. W tym roku hasło wydarzenia to "Idź za Barankiem". A motyw przewodni spotkania to Eucharystia.
Agnieszka Chrostowska wokalistka zespołu Siewcy Lednicy mówi, że jak co roku będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Akt Wyboru Chrystusa. Artystka mówi, że wybór Chrystusa jest kwintesencją tego, co przez cały dzień robią uczestnicy spotkania. "Modlimy się, rozważamy słowo Boże, jesteśmy na Eucharystii po to, żeby finalnie wypowiedzieć rotę wyboru Chrystusa pod Bramą Rybą" - mówi Agnieszka Chrostowska.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Wcześniej uczestnicy będą mogli wziąć udział w rozważaniach i modlitwach. W tym roku nowością są: pole dialogu - gdzie będzie można porozmawiać i pole talentów, gdzie będą się odbywały warsztaty np. liturgiczne. Chwile modlitwy i rozważania będą przeplatane wspólnym śpiewem i tańcem.

Agnieszka Chrostowska mówi, że na Lednicy są utwory, które wszyscy mogą śpiewać, ale też tańczyć. "To nie są tańce towarzyskie, to nie jest fokstrot, ani rumba. Są to tańce wymyślone i zaprojektowane tak, żeby tworzyć wspólnotę, żeby w tym tańcu podać rękę drugiemu człowiekowi, żeby wszyscy czuli się razem. I żeby każdy - niezależnie od tego, w jakim jest stanie fizycznym i ducha - miał łatwość włączenia się w ten taniec i poczucia tej radości" - mówi wokalistka.

Kulminacyjnym momentem będzie msza święta o godzinie 20.00. Później będzie jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja. Tuż przed północą uczestnicy wypowiedzą słowa Aktu Wyboru Chrystusa. Wydarzenie zakończy się przejściem przez Bramę Rybę.
Relacja Katarzyny Ingram [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty