Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szymon Marciniak. screenshoot - TVP Sport
Szymon Marciniak. screenshoot - TVP Sport
Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało oficjalne stanowisko do UEFA w sprawie sędziego Szymona Marciniaka.
Według doniesień medialnych polski sędzia może zostać zawieszony i nie poprowadzić przyszłotygodniowego finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

W poniedziałek Szymon Marciniak wziął udział w konferencji Everest organizowanej przez członka Konfederacji, prywatnie przedsiębiorcę, Sławomira Mentzena. Było to wydarzenie dla ludzi biznesu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Szymon Marciniak był jednym z prelegentów i mówił o spełnianiu swoich zawodowych marzeń.

W ostatnich dniach do UEFA protest w tej sprawie zgłosiło stowarzyszenie Nigdy Więcej, które zarzuciło Sławomirowi Mentzenowi poglądy faszystowskie i rasistowskie. Europejska centrala wszczęła śledztwo, domagała się wyjaśnień od polskiego sędziego.

Arbiter z Płocka wydał oświadczenie, w którym stanowczo odcina się od przejawów rasizmu i antysemityzmu. Podkreślił, że będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiał fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnie przekazywać te najwyższe wartości innym.

Z kolei Sławomir Mentzen poinformował, że Everest nie miał nic wspólnego z polityką, nie pojawiały się tam żadne deklaracje czy agitacje polityczne. Donos na Szymona Marciniaka, w którym organizacja Nigdy Więcej oskarża go o wspieranie jakiejkolwiek partii politycznej uznał za absurdalny.

- Nigdy nie wyraził żadnego poparcia dla mojej działalności politycznej, a wykluczenie go z sędziowania finału Ligi Mistrzów z tego powodu byłoby głębokim nadużyciem - dodał przedsiębiorca.

W sprawie Szymona Marciniaka zabiegają Ministerstwo Sportu i Turystyki czy wiceprezydent UEFA, Zbigniew Boniek. Dziś ma zapaść decyzja, czy polski arbiter będzie rozjemcą meczu pomiędzy Manchesterem City a Interem, który rozegrany zostanie 10 czerwca w Stambule.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty