Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Niemiecka prasa szeroko komentuje zmiany na granicy z Polską. We wtorek przedstawiciele polskiego i niemieckiego MSW zawarli porozumienie dotyczące współpracy w zakresie ochrony granic i zapobiegania nielegalnej migracji.
Zdaniem tygodnika "Junge Freiheit", nowe przepisy w sprawie zaostrzeń na granicy z Polską są "zbyt łagodne". "Nancy Faeser nadal odrzuca wprowadzenie stałych kontroli granicznych - mimo nacisków ze strony rządów Brandenburgii i Saksonii. Co jeszcze musi się wydarzyć, aby szefowa MSW zrozumiała, co jest najlepszym sposobem na nielegalną migrację?" - pyta retorycznie tygodnik.

Do bardziej zdecydowanych działań nawołują szefową MSW także chadecy. "Nancy Faeser przyjęła pozycję wyczekującą. Trudno o bardziej jaskrawy dowód, że zamyka oczy na rzeczywistość, w której Rosja i Białoruś wykorzystują migrantów jako narzędzie do osłabiania Zachodu" - uważa rzecznik frakcji CDU/CSU w Bundestagu, Alexander Throm.

We wtorek Nancy Faeser oznajmiła, że jej rząd zamierza walczyć z rosnącą liczbą nielegalnych migrantów, docierających do Niemiec przez Białoruś i Polskę. Po spotkaniu z wiceszefem MSW Bartoszem Grodeckim w przygranicznym Świecku poinformowała, że Niemcy rozmieszczą dodatkowe siły policyjne na granicy z naszym krajem.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty