Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Kremlowski reżim kolejny raz straszy świat bronią jądrową. Tym razem w wywiadzie dla propagandowego kanału Rossija24 Władimir Putin zapowiedział, że rosyjskie głowice jądrowe zostaną rozmieszczone na terytorium Białorusi.
Dyktator stwierdził, że do 1 lipca Rosja skończy budowę odpowiednich magazynów.

W połowie marca Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze nakazał aresztowanie Władimira Putina za zbrodnie wojenne. Wcześniej Unia Europejska wezwała demokratyczne państwa do postawienia przed sądem nie tylko rosyjskiego dyktatora, ale również białoruskiego - Aleksandra Łukaszenki.

Władimir Putin zapowiadając rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi nie sprecyzował o jakie uzbrojenie chodzi. Radio Svoboda przypomniało, że nie ma jednoznacznej definicji, ale może chodzić o ładunki mniejszej mocy i rakiety nośne o zasięgu do 500 kilometrów. Oznaczałoby to, że zagrożone jest terytorium Polski i sąsiednich krajów. W trakcie wywiadu dla prokremlowskiej telewizji Władimir Putin stwierdził, że Rosja już wyposażyła Białoruś w kompleksy rakietowe Iskander zdolne do przenoszenia głowic jądrowych. Jeśli taka broń pojawi się na Białorusi, to będzie oznaczało złamanie przez reżim Łukaszenki porozumienia o nierozmieszczaniu i nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, do którego Mińsk przystąpił po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty