Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sekretarz obrony USA, Lloyd Austin. źródło: https://twitter.com/SecDef
Sekretarz obrony USA, Lloyd Austin. źródło: https://twitter.com/SecDef
Stany Zjednoczone przeprowadziły naloty na proirańskie bojówki w Syrii - poinformował Pentagon. Atak sił powietrznych USA był odpowiedzią na uderzenie irańskiego drona w obiekt wykorzystywany przez amerykański personel w północno-wschodniej Syrii.
Według Pentagonu atak na amerykański obiekt w pobliżu miejscowości Hasakah w Syrii został przeprowadzony za pomocą wyprodukowanego w Iranie bezzałogowego pojazdu latającego. W jego wyniku zginął jeden pracownik cywilny, a inny został ranny. Rannych zostało także pięciu żołnierzy.

- Na polecenie prezydenta Bidena upoważniłem siły Centralnego Dowództwa USA do przeprowadzenia precyzyjnych nalotów we wschodniej Syrii na obiekty wykorzystywane przez grupy powiązane z irańskim Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej - oświadczył sekretarz obrony USA, Lloyd Austin.

Jeszcze przed najnowszym atakiem przedstawiciele Pentagonu informowali o nasileniu ataków przy użyciu dronów, rakiet i moździerzy przez oddziały wspierane przez Iran. Od stycznia 2021 roku naliczono ich 78. Jednak amerykański personel był rzadko poszkodowany w tych atakach.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty