Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Joe Biden wygłosił doroczne orędzie o stanie państwa. Amerykańskie media podkreślają, że prezydent skupił się przede wszystkim na wewnętrznych sprawach, a kwestiom polityki zagranicznej poświęcił tylko kilka minut. Zapewnił jednak, że jego kraj będzie wspierał Ukrainę.
- Podczas ponad godzinnego przemówienia Joe Biden zaapelował do ustawodawców, zwracając się przede wszystkim do Republikanów, że chce współpracować zamiast "walczyć dla samej walki" - informuje stacja CNN.

Prezydent jest optymistą co do przyszłości Ameryki - zaznacza w swoim tytule do artykułu Washington Post.

Prezydent Biden został skarcony przez szerokie grono republikańskich prawodawców za wątpliwe twierdzenie, że chcą obciąć ubezpieczenia społeczne i zdrowotne dla emerytów - podkreśla stacja FOX News.

Prezydent Joe Biden i republikańscy prawodawcy zaangażowali się w ożywioną wymianę zdań podczas wtorkowego orędzia o stanie państwa, czy podnieść pułap zadłużenia - pisze portal Yahoo.

Prezydent Biden wezwał nową republikańską większość w Izbie Reprezentantów do współpracy z nim w celu "dokończenia dzieła" naprawy niestabilnej gospodarki Ameryki i kruchej demokracji, podczas gdy ośmielona opozycja szykowała się do próby zmuszenia go do zmiany kursu - analizuje na gorąco dziennik New York Times.

Przemówienie było odnowieniem klasycznego podejścia Bidena: próby przedkładania postępu nad wyniki. Ale pokazał też swoje granice - zaznacza portal Politico.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty