Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Amerykański Bank Centralny kolejny już raz podwyższył stopy procentowe. W taki sposób walczy z inflacją, która jest największa w Stanach Zjednoczonych od czterech dekad. Tym razem jednak podwyżka jest mniejsza niż poprzednie razy. Wynosi ona 0,25 procenta.
Rezerwa Federalna podkreśla, że to w tej chwili to jedyny i skuteczny sposób na chłodzenie gospodarki i zahamowanie inflacji. Podwyżki mają spowolnić ekonomię i w konsekwencji zmniejszyć popyt.

Decyzja Fed ma miejsce kilka tygodni po tym, jak rządowy raport wykazał, że inflacja zwolniła w grudniu, co oznacza sześć kolejnych miesięcy łagodzenia wzrostu cen. Na konferencji prasowej przewodniczący Banku Centralnego, Jerome Powell obiecał kontynuować podjętą walkę, a stopy procentowe muszą być podwyższane, aby uspokoić sytuację.

- Będziemy trzymać się kursu dopóki praca nie zostanie wykonana - brzmi podsumowanie komunikatu Rezerwy Federalnej.

Takich działań oczekiwali tutejsi ekonomiści. Ona mają doprowadzi do bezpiecznej inflacji która wynosić będzie dwa procent. W poniedziałkowym raporcie Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewidywał, że wzrost gospodarczy w USA spowolni w tym roku, ale kraj nadal może uniknąć pogorszenia koniunktury.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty