Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kreml. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Kreml. Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Rosyjska propaganda wciąż jest groźna - ostrzegają eksperci, którzy w Berlinie dyskutują o rosyjskich zbrodniach popełnionych na Ukrainie.
Międzynarodową konferencję z udziałem prawników, historyków i publicystów zorganizował Instytut Pileckiego.

W ciągu niemal 12 miesięcy wojny o rosyjskich technikach manipulacji i dezinformacji powiedziano już wiele. Jednak zdaniem doktora Łukasza Adamskiego, kremlowski przekaz wciąż jest groźny, bo z różną intensywnością oddziałuje na grupy docelowe.

- Propaganda rosyjska ma różne oblicza. Jest ta komiksowa, jednocześnie skrajnie obrzydliwa, skierowana do wewnętrznej opinii publicznej - wyjaśnia Łukasz Adamski. Jak dodaje, są też różnego rodzaju oświadczenia oficjalnych przedstawicieli władz Rosji i ten rodzaj propagandy może być niebezpieczny dla osób z krajów afrykańskich czy południowoamerykańskich, które niewiele wiedzą o historii i polityce Rosji.

Część uczestników berlińskiej konferencji zwraca też uwagę, że po zakończeniu wojny, jeśli kremlowski reżim nie upadnie, rosyjska propaganda będzie chciała zmniejszyć ciężar odpowiedzialności Moskwy za zbrodnie popełnione w Ukrainie.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty