Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
20 tysięcy osób w całym kraju weźmie udział w spotkaniach wigilijnych dla najuboższych, bezdomnych i samotnych, które organizuje Caritas. W okresie świąt w przygotowywanie akcji zaangażowanych jest 37 diecezji.
Magdalena Masiak z Caritas Polska powiedziała, że przyjść na taką wigilię może każdy potrzebujący. "Cieszymy się, że po okresie pandemii będziemy mogli spotkać się, wigilie będą organizowane w 85 miastach w całej Polsce, w dużych miastach, ale i też mniejszych miejscowościach i ośrodkach Caritas, gdzie udzielamy pomocy każdego dnia" - wspomniała.

W Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej wigilia dla osób bezdomnych i ubogich odbędzie się jutro w Jadłodajni im. św. Brata Alberta przy ul. Grochowskiej o godzinie 15. Spotkania odbędą się też m. in. w Białymstoku, Sosnowcu, Rzeszowie, Bydgoszczy i innych mniejszych miejscowościach.

W organizację wigilijnej wieczerzy oraz pakowanie i rozdawanie paczek zaangażowanych jest ponad 2 tysiące wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas. Jadłodajnie przygotowują w tym okresie między innymi 2 tony kapusty kiszonej, 4,5 tony smażonego karpia i 5 tys. litrów barszczu czerwonego.
Magdalena Masiak z Caritas Polska powiedziała, że przyjść na taką wigilię może każdy potrzebujący.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty