Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Panowie, wykonaliście plan minimum, daliście nam satysfakcję, o jakiej jeszcze kilka miesięcy temu nie marzyliśmy - mówi premier Mateusz Morawiecki w najnowszym odcinku swojego podcastu, poświęconym w większości mundialowi w Katarze.
Premier podkreśla, że niedzielny mecz w fazie pucharowej z Francją, wcale nie musi być przegrany. - Teraz możecie już grać bez obciążenia - podkreśla Morawiecki.

Dla całego pokolenia Polaków jesteście pierwszą drużyną, która wyszła z grupy na Mistrzostwach Świata i już jesteście częścią historii naszego futbolu, a skoro udało się osiągnąć już tyle, to teraz możecie grać już bez obciążenia. W meczu z Francją nic nie musicie, za to wszystko możecie. Zagrajcie odważnie, na miarę swoich możliwości. Pokażcie, na co was stać. W niedzielę o 16 ten turniej zaczyna się od nowa, a ja wierzę, że te 90 minut może was zamienić w legendy polskiej piłki - powiedział premier.

Francuzi bronią mistrzowskiego tytułu, który zdobyli w 2018 roku w Rosji. Biało-Czerwoni czekają na zwycięstwo nad Trójkolorowymi od 40 lat. Polacy wyszli z mundialowej grupy po raz pierwszy od 36 lat, wtedy reprezentację prowadził trener Antoni Piechniczek. W 1986 roku w Meksyku Polacy awansowali z trzeciego miejsca w grupie, jednak pierwszy mecz w fazie pucharowej przegraliśmy 0:4 z Brazylią.

Spotkanie Polska-Francja musi zostać rozstrzygnięte, ponieważ to faza pucharowa, przegrany odpada z turnieju.
Premier podkreśla, że niedzielny mecz w fazie pucharowej z Francją, wcale nie musi być przegrany. "Teraz możecie już grać bez obciążenia" - podkreśla Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty