Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/bo%C5%BCe-narodzenie-%C5%9Bwi%C4%99ta-gwiazdka-2683028.
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/bo%C5%BCe-narodzenie-%C5%9Bwi%C4%99ta-gwiazdka-2683028.
Palestyńskie Betlejem rozpoczęło przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wieczorem uroczyście zapalono lampki na ogromnej choince.
Tysiące osób na Placu Żłóbka w centralnym punkcie miasta oglądało moment zapalenia lampek i pokaz sztucznych ogni. Wszystko filmowane było także przez drony i transmitowane w internecie.

- Nasze przesłanie, przesłanie od władz Betlejem dla całego świata jest takie, że duch Bożego Narodzenia powinien nas wszystkich jednoczyć. Powinien przynieść nam pokój i sprawić, że zaczniemy razem pracować dla miasta i dla naszego kraju - mówił burmistrz Betlejem Hanna Hanania.

Wśród osób, które oglądały uroczystość i późniejszy koncert, byli Palestyńczycy, ale i turyści.

- Jestem tu po raz pierwszy. To było wspaniałe - powiedziała Polskiemu Radiu Alice z Kanady. W tym roku po raz pierwszy od dwóch lat na Święta do Betlejem mogą przyjechać turyści. Rok i dwa lata temu miasto było zamknięte z powodu obostrzeń pandemicznych, co spowodowało gigantyczne problemy finansowe mieszkańców, którzy żyją głównie z turystyki.

Zapaść gospodarcza spowodowała, że tysiące mieszkańców wyjechało z Betlejem do Wielkiej Brytanii czy USA. W mieście znacząco zwiększył się też poziom bezrobocia wśród młodych ludzi.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty