Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szymon Szynkowski vel Sęk. Fot. www.msz.gov.pl
Szymon Szynkowski vel Sęk. Fot. www.msz.gov.pl
W czwartek w Brukseli z wizytą będzie minister do spraw europejskich, by rozmawiać o odblokowaniu pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.
Szymon Szynkowski vel Sęk ma spotkać się z unijnym komisarzem odpowiedzialnym za sprawiedliwość Didierem Reyndersem. Obaj politycy spotkali się też niespełna dwa tygodnie temu w belgijskiej stolicy.

Rozmowy dotyczą przede wszystkim wymiaru sprawiedliwości. "Te interpretacje po stronie Komisji Europejskiej i po stronie naszej różnią się od siebie. Trzeba tu szukać jakiegoś zbliżenia stanowisk" - mówił wczoraj w Sejmie minister do spraw europejskich.

Szymon Szynkowski vel Sęk nie wykluczał podczas ostatniej wizyty w Brukseli zmian w sądownictwie, by doprowadzić do odblokowania KPO. Według Komisji Europejskiej warunkiem wypłaty pieniędzy jest wprowadzenie testu niezależności sędziego zgodnego z unijnymi wymogami. Komisarz odpowiedzialny za sprawiedliwość Didier Reynders powiedział przed dwoma tygodniami, że Komisja czeka na szczegóły.

Minister Szynkowski vel Sęk mówił wczoraj, że Polska z kolei czeka na gotowość Komisji do intensywnej pracy. "Póki co z naszej strony jest duża otwartość i elastyczność natomiast po stronie Komisji Europejskiej te rozmowy idą troszkę wolniej niż byśmy oczekiwali" - powiedział minister Szynkowski vel Sęk. Pytany, kiedy Polska wyśle wniosek do Komisji o pierwsze płatności odpowiedział, że w momencie kiedy będzie pewność, że zostanie on szybko zaakceptowany a pieniądze wypłacone.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty