Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Do obu eksplozji doszło w czasie porannego szczytu komunikacyjnego w Jerozolimie. źródło: https://www.timesofisrael.com/
Do obu eksplozji doszło w czasie porannego szczytu komunikacyjnego w Jerozolimie. źródło: https://www.timesofisrael.com/
Co najmniej jedna osoba zginęła w podwójnym zamachu bombowym w Jerozolimie. Ranne są co najmniej 22 osoby. Do eksplozji doszło na dwóch przystankach autobusowych.
To pierwszy taki atak w mieście od kilkunastu lat. Izraelska policja twierdzi, że stoją za tym palestyńskie bojówki.

Do obu eksplozji doszło w czasie porannego szczytu komunikacyjnego w Jerozolimie. Pierwsza bomba eksplodowała tuż po godz. 7 na zachodnich przedmieściach. Policja twierdzi, że ładunek odpalono zdalnie, a bomba miała też gwoździe, by dodatkowo ranić cywilów.

Do drugiego wybuchu doszło pół godziny później na innym przystanku autobusowym na wschodzie Jerozolimy.

- Takiego ataku nie widzieliśmy w mieście od wielu lat. Nie wiemy, czy stał za tym pojedynczy napastnik czy cała grupa. Przeszukujemy teraz wszystkie podejrzane dzielnice i wiele przystanków autobusowych - mówił dziennikarzom szef izraelskiej policji Kobi Szabtai.

Izraelskie władze uważają, że zamachy są dziełem palestyńskich bojówek, choć na razie nikt nie przyznał się do ataku. Palestyński Hamas wyraził radość z ataków. Same zamachy przypomniały mieszkańcom Jerozolimy serie podobnych ataków w latach 2000-2005, kiedy trwało palestyńskie powstanie, a na przystankach autobusowych w mieście często dochodziło do ataków.

Do obecnych zamachów doszło w czasie, gdy napięcie między Izraelem a Palestyńczykami znów wzrosło. Na Zachodnim Brzegu dochodzi do wielu incydentów z udziałem Palestyńczyków i izraelskich sił bezpieczeństwa. Po ostatnich wyborach w Izraelu formuje się właśnie najbardziej skrajnie prawicowa koalicja od lat, a jej politycy zapowiadają zdecydowane działania w stosunku do Palestyńczyków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty