Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rosjanie ostrzeliwują szereg miejscowości, w tym Chersoń na południu Ukrainy. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Rosjanie ostrzeliwują szereg miejscowości, w tym Chersoń na południu Ukrainy. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Rosyjska armia atakuje w Donbasie. W ciągu ostatniej doby prowadziła tam ataki na kilkunastu odcinkach frontu.
Rosjanie ostrzeliwują szereg miejscowości, w tym Chersoń na południu Ukrainy. Pociski spadają na budynki mieszkalne.

Siły rosyjskie koncentrują swoją ofensywę w Donbasie, przed wszystkim w obwodzie donieckim, gdzie w ciągu ostatniej doby, według informacji ukraińskich wojskowych, atakowali w okolicach 12 miejscowości. Szturmy zostały odparte.

Jak podkreśla rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk, Serhij Czerewatyj najwięcej ataków i ostrzałów ma miejsce na kierunkach bachmuckim i awdijewskim. Jak dodaje, wróg atakuje i ostrzeliwuje tam codziennie kilkadziesiąt razy. Jak zaznacza Serhij Czerewatyj, mimo liczebnej i sprzętowej przewagi Rosjan ukraińskie wojska odpierają ataki. Wykorzystują precyzyjną artylerię i starają się niszczyć rosyjskie punkty dowodzenia, szlaki logistyczne i składy broni.

Rosjanie ostrzeliwują miejscowości w Donbasie. Wczoraj dokonali też kilku ostrzałów mieszkalnych dzielnic Chersonia. Są ranni wśród cywilów. Rosjanie dokonują ataków artyleryjskich z lewego brzegu Dniepru, dokąd wycofali się po niedawnej ofensywie wojsk ukraińskich.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty