Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
"Polska toczy trudne rozmowy z Komisją Europejską w sprawie KPO" - powiedział na antenie TVP minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.
Minister podkreślił, że nasz kraj zarysował nieprzekraczalne granice definiowane przez Konstytucję i traktaty unijne.

- Komisja Europejska ma tendencję, żeby czasami swoimi działaniami wykraczać poza traktaty. My nie możemy się na to zgodzić - mówił minister. - Jesteśmy otwarci i elastyczni, by rozmawiać o pewnych szczegółowych rozwiązaniach. Tam, gdzie Komisja ma pewne wątpliwości, pyta nas, czy wypełniliśmy wszystkie postanowienia tzw. kamieni milowych, my stoimy na stanowisku, że w 95 procentach elementów zostały one zrealizowane - powiedział.

Szynkowski vel Sęk dodał, że niektóre z kamieni milowych wymagają jeszcze realizacji i doprecyzowania. - Natomiast należy zrobić wszystko, żeby o te pieniądze walczyć - zaznaczył.

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk kilka dni temu po rozmowach w Brukseli mówił, że jego zdaniem część wątpliwości Komisji Europejskiej dotyczących niezależności sądownictwa udało się rozwiać. Wyraził nadzieję na otwartość ze strony Komisji w rozmowach z Polską, ale też przyznał, że nastąpiła pewna zmiana nastawienia.

W przyszłym tygodniu konsultacje na linii Warszawa-Bruksela będą kontynuowane.
Minister podkreślił, że nasz kraj zarysował nieprzekraczalne granice definiowane przez Konstytucję i traktaty unijne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty