Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

- Amerykanie nie mogą i nie powinni tolerować nienawiści - powiedział prezydent Joe Biden, komentując te wydarzenia. https://twitter.com/prezydentpl
- Amerykanie nie mogą i nie powinni tolerować nienawiści - powiedział prezydent Joe Biden, komentując te wydarzenia. https://twitter.com/prezydentpl
Napastnik, który rozpoczął strzelaninę w klubie nocnym w Colorado Springs w stanie Kolorado został powstrzymany przez dwie osoby, które wykazały się odwagą - przekazała lokalna policja na konferencji prasowej, podczas której ujawniono także dane mężczyzny.
To 22-letni Anderson Lee Aldrich. W wyniku jego strzałów pięć osób zginęło, a 18 zostało rannych. Do ataku doszło w lokalu, znanym jako miejsce spotkań miejscowej społeczności homoseksualnej.

Podejrzany wszedł do klubu i natychmiast zaczął strzelać do ludzi w środku.

- Co najmniej dwoje bohaterów postawiło się i walczyło z podejrzanym, co pozwoliło powstrzymać go przed dalszym zabijaniem i krzywdzeniem innych - powiedział szef lokalnej policji, Adrian Vasquez.

Policja przekazała również, że agresor był prawdopodobnie uzbrojony w broń długą. Przebywa teraz w areszcie.

- Amerykanie nie mogą i nie powinni tolerować nienawiści - powiedział prezydent Joe Biden, komentując te wydarzenia. Dodał, że zbyt często zdarza się, iż miejsca, które mają być bezpiecznymi przestrzeniami akceptacji i świętowania zamieniają się w miejsca terroru i przemocy.

"Musimy wyeliminować nierówności, które przyczyniają się do przemocy wobec osób LGBTQI+" - napisano w oświadczeniu Białego Domu.

Klub w Colorado Springs jest znany jako miejsce spotkań miejscowej społeczności homoseksualnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty