Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Fot. twitter.com/DanielObajtek
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Fot. twitter.com/DanielObajtek
Zgodę na fuzję wydał sąd. Powstała największa firma paliwowa w Europie Środkowo-Wschodniej i jedna z największych w Europie.
Prezes spółki Daniel Obajtek powiedział, że jest to wielki dzień dla całej polskiej gospodarki i Grupy Orlen. Jego zdaniem, koncern może osiągać przychody 400 mld złotych. Podkreślił, że fuzja wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Szef Orlenu zapowiedział, że spółka przeznaczy większe fundusze na poszukiwanie i wydobycie.

Dodał, że niebawem będzie zaktualizowana strategia spółki, ważna dla państwa polskiego i całej naszej gospodarki. "Tak duży koncern musi patrzeć na macierzysty rynek, musi go bardziej zabezpieczać, nie możemy dublować się w zakresie wydobycia, musimy wzmocnić poszukiwanie i wydobycie i zależne spółki" - powiedział prezes Obajtek.

Dodał, że proces łączenia spółek zależnych jest już rozpoczęty. Chodzi o spółki technologiczne. Zakłada się, że proces ten zakończy się w ciągu roku. "Żeby ta integracja była trwała, by pokazała większe efekty" - powiedział Daniel Obajtek.

Dodał, że w przyszłym roku na inwestycje firma przeznaczy 24 miliardy złotych. W całej spółce pracuje blisko 65 tysięcy osób. Po połączeniu PKN Orlen to 155 firma na świecie pod względem przychodów.

W wyniku połączenia PKN ORLEN i PGNiG, a wcześniej także Grupy LOTOS, udział Skarbu Państwa w połączonym koncernie wzrośnie do blisko 50%.
Prezes spółki Daniel Obajtek zapowiada, że spółka przeznaczy większe fundusze na poszukiwanie i wydobycie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty