Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Hubert2T (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Hubert2T (CC0 domena publiczna)
Władze w Kijowie mają nadzieję, że decyzje o dostawach takiej broni zapadną podczas brukselskich spotkań przedstawicieli 50 krajów należących do Grupy Kontaktowej do spraw Obrony Ukrainy, oraz spotkania ministrów obrony NATO. W obradach uczestniczą przedstawiciele ukraińskiego rządu.
Rosjanie w ostatnich dniach zintensyfikowali ostrzały rakietami dalekiego zasięgu. W poniedziałkowych zmasowanych atakach rosyjskie rakiety spadły m.in. na centrum Kijowa.

Poważnie uszkodzona jest też infrastruktura energetyczna. Ukraina musi się przed tym bronić - zaznacza członek komisji obrony ukraińskiego parlamentu Fedir Wenisławski. Jak zaznacza, priorytetem, o którym mówią Ukraińcy od samego początku wojny, są systemy przeciwlotnicze, w tym przede wszystkim obrony przeciwrakietowej. Wyraził nadzieję, że po ostatniej fali rosyjskiego terroru, jego kraj może liczyć na postęp w tej dziedzinie.

Uczestniczący w spotkaniach w Brukseli minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow rano poinformował, że jego kraj otrzymał od Niemiec system obrony przeciwlotniczej IRIS-T.

Rosjanie do zmasowanych ataków obiektów cywilnych, dokonywanych w ostatnich dniach, oprócz rakiet używają także irańskich dronów kamikadze Shahed 136. Według informacji przekazanych przez dowódcę Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Wałerija Załużnego większość dronów bojowych zostało zestrzelonych Ukraińcy zestrzelili za pomocą przekazanych przez Polskę przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty