Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Rozmawiamy i będziemy rozmawiać z samorządami" - mówił na spotkaniu z dziennikarzami sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
Szefernaker poinformował, że w przyszłym tygodniu z inicjatywy rządu odbędzie się spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Zapowiedział, że rząd przedstawi rozwiązania dotyczące dystrybucji węgla i cen prądu dla samorządów.

- Globalny kryzys, który dotknął całą Polskę, Europę i świat to kryzys, z którym musimy sobie wszyscy poradzić. Węgiel nie ma barw partyjnych, ponad politycznymi podziałami powinnyśmy dziś ten problem rozwiązywać. Mieszkańcy małych miejscowości, miast i województw przecież wybierają swoich samorządowców, aby rozwiązywali ich problemy, podobnie jak wybrali rząd - mówił wiceminister.

Paweł Szefernaker zarzucił części samorządowców, że nie chcą współpracować z rządem w sprawie dystrybucji węgla. Także posłowie Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali podczas konferencji prasowej w Sejmie dzisiejszy protest samorządowców związanych z opozycją.

Wicerzeczniczka PiS Urszula Rusecka zwróciła uwagę na to, że manifestacja odbywa się w czasie, gdy premier Mateusz Morawiecki negocjuje warunki energetyczne, a za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Stwierdziła, że wywoływanie niepokojów społecznych w obecnej sytuacji geopolitycznej nie służy interesom Polski. Wyraziła wątpliwość, czy nie wspiera to działania Władimira Putina, którego celem jest wywołanie niepokoju w naszym kraju.

W Warszawie pod hasłem "Tylko ciemność" odbył się protest samorządowców przeciwko podwyżkom cen energii i kosztom życia. Uczestniczyli w nim również parlamentarzyści opozycji.
Szefernaker poinformował, że w przyszłym tygodniu z inicjatywy rządu odbędzie się spotkanie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty