Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Elon Reeve Musk. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk
Elon Reeve Musk. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk
Elon Musk od kilku dni na Twitterze publikuje pomysły na zakończenie wojny na Ukrainie, które w sporej części są zbieżne z narracją Kremla. Suchej nitki nie zostawili na miliarderze zarówno prezydent Ukrainy, europejscy dyplomaci, jak i wpływowi republikańscy kongresmeni w USA.
Najbogatszy człowiek świata na początku rosyjskiej inwazji przekazał Ukrainie zestawy satelitarnego internetu Starlink. Miało to kosztować 80 milionów dolarów. Jednak w ostatnich dniach Elon Musk zamieścił na Twitterze kilka internetowych sond, w których sugerował, że wojnę należałoby rozwiązać na warunkach Kremla.

W jednym z wpisów miliarder napisał, że należy przeprowadzić referendum na nielegalnie zaanektowanych przez Rosję terenach Ukrainy. Sugerował też, że Krym powinien być oddany Rosji. W czwartek z kolei, mimo potężnej krytyki internautów i ekspertów, publikował mapy wyborcze Ukrainy sprzed 10 lat, twierdząc, że wschód kraju jest prorosyjski, co nie znajduje potwierdzenia w faktach.

W odpowiedzi ukraiński prezydent Wołodymyr Zełeński zamieścił na Twitterze swoją własną sondę internetową, pytając o prorosyjskość Elona Muska. Z kolei ukraiński ambasador w Niemczech użył na Twitterze wobec miliardera niecenzuralnych słów. Wpływowy republikański senator Lindsey Graham zarzucił Muskowi nieznajomość podstawowych faktów na temat rosyjskiej agresji.

Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego konto na Twitterze śledzi aż 108 milionów osób. Miliarder ma też wkrótce stać się właścicielem Twittera, jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty