Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

źródło: https://pixabay.com/pl/7235055/isaevdm/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/7235055/isaevdm/CC0 - domena publiczna
Rosjanie uciekają z kraju nie tylko przed powołaniem do armii, ale również w proteście przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni z Rosji wyjechało kilkaset tysięcy osób, głównie młodych mężczyzn. Według niezależnych dziennikarzy - ogłoszono przez Władimira Putina częściowa mobilizacja uzmysłowiła Rosjanom, że wojna trwa naprawdę, a cynkowe trumny z ciałami poległych żołnierzy są już na każdej ulicy w każdym mieście.

Rosjanie uciekają głównie do krajów, które nie wprowadziły dla nich obowiązku wizowego.

Tysiące ludzi koczuje na przejściach granicznych z Gruzją i Kazachstanem. Niezależny dziennikarz Siergiej Batiszczew oświadczył, że jego wyjazd z Rosji jest sprzeciwem wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę.

- Niektórzy nazywają mnie zdrajcą, ale przecież wcześniej nikt nigdy mnie o nic nie pytał, więc i ja teraz nikogo nie pytałem i opuściłem swój kraj - stwierdził rosyjski dziennikarz.

Osoby opuszczające Rosję w obawie przed wcieleniem do armii nie wiedzą kiedy będą mogły wrócić do domów. W ojczyźnie za unikanie mobilizacji grozi im kara wieloletniego pozbawienia wolności.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty