Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W najbliższym czasie może dojść do próby eskalacji sytuacji w związku z prowadzoną w Rosji mobilizacją. Fot. www.wikipedia.org / LCPL Seth Maggard, USMC (CC0 domena publiczna)
W najbliższym czasie może dojść do próby eskalacji sytuacji w związku z prowadzoną w Rosji mobilizacją. Fot. www.wikipedia.org / LCPL Seth Maggard, USMC (CC0 domena publiczna)
Łyman w obwodzie donieckim może być wyzwolony w najbliższym czasie - tak prognozują eksperci od spraw wojskowości.
Ukraińskie władze potwierdzają sukcesy w ofensywie na to miasto. Jednocześnie Kijów prognozuje eskalację działań bojowych ze strony Rosji.

Jak przewidują w swoim raporcie eksperci z amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną - Łyman może być zdobyty w ciągu najbliższych trzech dni. Ukraińcy okrążają to strategicznie ważne miasto w obwodzie donieckim.

O sukcesach w okolicach Łymanu mówił w swoim ostatnim wystąpieniu prezydent Wołodomyr Zełenski. Jak dodał, Ukraina ma istotne sukcesy na wschodzie - w Łymanie. Zełenski dziękował żołnierzom za realizację tego elementu strategii obronnej.

Ukraiński prezydent przyznał też odznaczenia żołnierzom z oddziałów zaangażowanych w ofensywę, również tym którzy zdobyli miejscowość Jampil w pobliżu Łymanu. Tymczasem Rosjanie szturmowali ostatniej doby w okolicach Bachmutu i Doniecka.

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Ołeksij Daniłow prognozuje, że Rosja może zintensyfikować tam swoje ataki. Jak zaznaczył, w najbliższym czasie może dojść do próby eskalacji sytuacji w związku z prowadzoną w Rosji mobilizacją.

Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie miejscowości. W ciągu ostatniej doby dokonali ponad 50 takich ataków.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty