Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają nielegalnej aneksji przez Rosję terytoriów Ukrainy. Amerykański przywódca powiedział też, że Stany Zjednoczone i sojusznicy nie dadzą się zastraszyć groźbami Putina.
Odnosząc się do dzisiejszego wystąpienia prezydenta Rosji, Joe Biden powiedział, że Ameryka i jej sojusznicy nie dadzą się zastraszyć przez lekkomyślne słowa i groźby Putina. „On nas nie przestraszy ani nie zastraszy” - stwierdził. Biden dodał, że świat nie uzna wyników fikcyjnych referendów. Zapowiedział też kontynuowanie dostaw sprzętu wojskowego dla Kijowa, by Ukraina mogła się bronić.

Prezydent USA wskazał na kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 13 miliardów dolarów, które uchwalił Kongres. Przestrzegł też Putina przed atakiem na państwa NATO. „Ameryka wraz sojusznikami jest w pełni przygotowana do obrony każdego cala terytorium NATO, każdego cala. Panie Putin, niech Pan dobrze zrozumie, co mówię - każdego cala” - ostrzegł Biden.

Prezydent USA powiedział też, że uszkodzenie gazociągu Nord Stream było celowym aktem sabotażu. Biden zarzucił Rosji rozpowszechnianie kłamstw i dezinformacji i zapewnił, że USA wraz z sojusznikami dojdą do prawdy.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty