Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Praga. Fot. www.pixabay.com/photo-2806878 (domena publiczna)
Praga. Fot. www.pixabay.com/photo-2806878 (domena publiczna)
W Czechach zakończyło się dwudniowe głosowanie w wyborach samorządowych i wyborach uzupełniających do Senatu. W całym kraju Czesi wybierali radnych miast, dzielnic i gmin.
Wybory senackie odbyły się w 27 z 81 jednomandatowych okręgów wyborczych. Ponadto w 14 gminach odbyły się lokalne referenda, najczęściej dotyczące planowanych inwestycji. Lokale wyborcze zamknięto o 14:00. Według wstępnych szacunków Czeskiej Agencji Prasowej frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła około 40 procent i była niższa niż w głosowaniu przed czterema laty.

Najpoważniejszy incydent wyborczy miał miejsce w Brnie, gdzie w trakcie nocnej przerwy w głosowaniu miało dojść do fałszowania kart wyborczych. W Pardubicach jedna z partii umieściła swój transparent przed wejściem do lokalu wyborczego.

Cząstkowe, nieoficjalne wyniki głosowania będą spływać do końca dnia. Liczenie głosów w wyborach samorządowych należy do najbardziej skomplikowanych, dlatego pełne wyniki mogą być znane dopiero jutro. Krócej potrwa liczenie głosów w wyborach uzupełniających do Senatu - jego rezultat powinniśmy poznać jeszcze w sobotę.
Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty