Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wicepremier Jarosław Kaczyński. fot. https://twitter.com/
Wicepremier Jarosław Kaczyński. fot. https://twitter.com/
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił podczas spotkania z mieszkańcami Oleśnicy, że dozbrajanie polskiej armii jest konieczne, szczególnie wobec wojny na Ukrainie.
Szef partii rządzącej podkreślił, że jeśli Ukraina przegra, na drodze Rosji stanie właśnie Polska. Musimy być na to przygotowani - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński i przyznał, że wzmacnianie polskiej armii może budzić opory.

- Być może trzeba będzie podejmować mniej popularne decyzje, bo nasza armia musi być liczna. Musimy być po prostu przygotowani, ponieważ to nasz obowiązek i odpowiedzialność. Nasz rząd i obóz polityczny bierze za to odpowiedzialność - zaznaczył Kaczyński.

Lider PiS odniósł się również do inflacji. Podkreślił, że powinna zacząć wyhamowywać pod koniec przyszłego roku. Przypomniał, że rząd podejmuje działania, które mają z jednej strony chronić polskie rodziny przed drożyzną, a z drugiej nie powodować recesji w gospodarce.

Kaczyński powiedział, że metody metody walki z inflacją prowadzone przez rząd to - jak to określił - "metody łagodzące, zmniejszające ceny i obniżające podatki". Zaznaczył, że dotyczy to gazu, nawozów sztucznych, żywności a także wakacji kredytowych. Zapowiedział także, że trwają prace mające na celu podwyższenie emerytur rolniczych, tych najniższych wypłacanych z KRUS. To również - jak powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości - ma mieć łagodzący wpływ na inflację.

Ponadto, Kaczyński poinformował, że przyszłoroczny budżet jest planowany z inflacją na poziomie 10 procent. Obecna to ponad 16 procent.
Musimy być na to przygotowani - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński i przyznał, że wzmacnianie polskiej armii może budzić opory.
Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty