Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Shahed 129 – irański bezzałogowy statek powietrzny. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Shahed_129
Shahed 129 – irański bezzałogowy statek powietrzny. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Shahed_129
Rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe armii ukraińskiej Natalia Humeniuk poinformowała, że rosyjska armia zaatakowała Odessę za pomocą dronów kamikadze produkcji irańskiej.
Humeniuk powiedziała, że Ukraińskie Siły Obrony Powietrznej zestrzeliły jeden samolot bezzałogowy Shahid-136.

Odessa została zaatakowana przez irańskie drony kamikaze typu Shahid 136. Dwa drony uderzyły w budynek administracyjny na terenie portu, budynek został zniszczony, a pożar jest gaszony. Niestety zmarła kobieta. Jeden dron został zestrzelony przez Ukraiński siły obrony powietrznej, ale dwa trafiły w cel. Drony są naprawdę specyficzne: w zależności od konfiguracji mogą przenosić od 27 do 40 kilogramów trotylu.

Rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego wyjaśniła, że irańskie drony kamikadze mają niewielką wysokość lotu i można je zestrzelić nawet z broni strzeleckiej. Działają też dość głośno, więc ludzie mogą je usłyszeć i schronić się. Nie są one jednak łatwo wykrywalne przez siły obrony powietrznej.

W ciągu ostatniego tygodnia rosyjskie siły okupacyjne zaatakowały dwoma takimi dronami miasto Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim, dwukrotnie zaatakowały miasto Oczakiw w obwodzie mikołajowskim, pięć takich dronów skierowano na Mikołajów, z czego 4 zostały zestrzelone przez ukraińskie siły zbrojne, a dziś zaatakowano Odessę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty