Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Piotr Duda. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Duda. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda powiedział, że związkowcy wspierają rząd w kwestii reformy unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla (system ETS).
W ocenie „Solidarności” ceny energii są podbijane przez spekulacje. W Zakopanem trwa posiedzenie komisji krajowej związku z udziałem przedstawicieli rządu, jednym z tematów jest rządowy projekt wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych. Piotr Duda mówił, że ingerencja na rynku jest potrzebna.

- Trzeba zapanować nad cenami energii, nie tylko prądu, gazu, ale wszystkimi cenami energii o to, że Polacy mogli przetrwać zimę, a zakłady pracy mogły funkcjonować, bo żaden budżet tego nie wytrzyma. Nie chodzi o to, żeby dokładać z budżetu firmom. Chodzi o to, żeby ustabilizować ceny energii na odpowiednim poziomie. Żeby koszty w zakładach pracy mogły obowiązywać nie tylko na wynagrodzenia, ale też koszty związane z energią. To było bardzo owocne spotkanie - powiedział Piotr Duda.

Pierwsza część posiedzenia „Solidarności” z udziałem przedstawicieli rządu trwała cztery godziny, wzięli w niej udział minister klimatu Anna Moskwa, minister rodziny Marlena Maląg, wiceminister finansów Artur Soboń i wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda przekazał, że umówił się z premierem Mateuszem Morawiecki na spotkanie przedstawicieli związku w Warszawie, jeśli „Solidarność” będzie miała jakiekolwiek wątpliwości do przygotowanego projektu.
Piotr Duda mówił, że ingerencja na rynku jest potrzebna.
Realcja Pawła Pawlicy (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty